Najlepsze języki programowania w 2021

Najlepsze języki programowania w 2021 to przede wszystkim te, które są najczęściej wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju aplikacji i które są najbardziej pożądane przez pracodawców. Znajomość tych technologii sprawia, że możliwe jest bardzo łatwe znalezienie dla siebie zatrudnienia i rozpoczęcie pracy jako programista dla wielu renomowanych przedsiębiorstw, które działają na rynku. Zainteresowanie się tego rodzaju możliwościami ma zatem jak najbardziej sens i może być niezwykle korzystne dla wszystkich osób, które wybiorą właśnie taką ścieżkę rozwoju.

Najpopularniejsze języki na rynku pracy

Obecnie na rynku pracy największą popularnością cieszą się takie języki jak Java oraz Javascript. Wykorzystywane do tworzenia aplikacji webowych są bardzo pożądane i to właśnie programistów posługujących się tymi technologiami najczęściej poszukują pracodawcy. Również język Python zdobywa coraz większe uznanie i jest coraz szerzej wykorzystywany w różnego rodzaju aplikacjach. W związku z tym chcąc szybko wejść do branży IT i rozpocząć zdobywanie komercyjnego doświadczenia warto rozpocząć od tych języków. Javascript oraz Python posiadają stosunkowo prostą konstrukcję i są polecane do nauki nawet dla osób początkujących. Java mimo większego skomplikowania również jest możliwa do opanowania nawet przez osoby, które wcześniej nie miały styczności z programowaniem.

Pozostałe języki programowania, które są powszechnie wykorzystywane i pozwalają na znalezienie zatrudnienia to PHP, C#, C/C++ oraz Swift.

Najlepsze języki programowania w 2021 pod względem łatwości nauki

Jeżeli chodzi o łatwość nauki to prym wiedze Python. Język ten jest obecnie powszechnie wykorzystywany i zainteresowanie nim rośnie, a wysoka czytelność ułatwia naukę. Dodatkowo dostępnych jest wiele źródeł wiedzy, które pozwalają na szybkie opanowanie najważniejszych umiejętności związanych z pisaniem kodu w tym właśnie języku. Osoby początkujące powinny rozważyć naukę Pythona.

Dobrze wypada również Java. Nadal jest jednym z najbardziej pożądanych na rynku pracy języków programowania, a przy tym jej nauka możliwa jest nawet dla zupełnie początkujących osób. Tutaj jednak dojście do poziomu wykorzystania komercyjnego zajmie więcej czasu niż w przypadku Pythona. Większe skomplikowanie oznacza jednak większe możliwości wykorzystania. W efekcie wpływa to na większe wynagrodzenia osób, które programują w tym języku. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenia w wysokości nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Kotlin to kolejny język, który szybko zdobył popularność. Wykorzystywany jest głównie do tworzenia aplikacji na system Android oraz aplikacji webowych. Nauka tego języka nie jest jednak polecana dla osób zupełnie początkujących. Wymagana jest tutaj wcześniejsza styczność z językami programowania (najlepiej z Javą).

Ciekawym językiem programowania jest również Swift, który został stworzony w celu opracowywania aplikacji na system iOS. Apple zamierza z biegiem czasu uczynić ten język jednym z wiodących w tworzeniu aplikacji na swoje urządzenia. Jego nauka nie wymaga wcześniejszej styczności z programowaniem i poradzą sobie z nią nawet zupełnie początkujące osoby.

Również język C dobrze wypada dla osób chcących rozpocząć naukę programowania. Jako jeden z najstarszych języków programowania nadal jest powszechnie wykorzystywany i stanowi podstawę dla wielu innych języków. Języki C i C++ wykorzystywane są do tworzenia aplikacji, w których kluczową rolę odgrywa wydajność. Są zatem stosowane do pisania aplikacji komercyjnych oraz gier wideo.

Podsumowanie

Wybranie odpowiedniego dla siebie języka programowania jest niezbędne, aby rozpocząć pracę w branży IT. Szeroki wybór dostępnych technologii sprawia jednak, że wybranie tej najbardziej odpowiadającej nie stanowi dużego wyzwania i może przebiegać bardzo sprawnie. Dodatkowo wiele języków dedykowanych jest dla osób początkujących i zdobycie umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia pracy może przebiegać dość szybko.

Dodaj komentarz