Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress

Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress to prosty sposób na rozszerzenie oferowanych przez CMS funkcji. Za pomocą dodatkowych wtyczek można dodać nowe funkcjonalności i znacznie ułatwić zarządzanie stroną internetową. Prezentujemy najlepsze darmowe wtyczki do WordPress, które cieszą się bardzo dużą popularnością i są w pełni zgodne nawet z najnowszymi wersjami systemu zarządzania treścią. Zapoznaj się z polecanymi pluginami i wybierz te najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

Rodzaje wtyczek do WordPress

Możliwe do zainstalowania w WordPress wtyczki można podzielić na te darmowe oraz płatne. Płatne pluginy praktycznie zawsze należy zainstalować z zewnętrznych źródeł i wymagają one „ręcznego” wgrania do systemu. Nie zawsze przy tym oferują one funkcjonalności adekwatne do ceny, którą należy ponieść w związku z ich zakupem. Dlatego też w tym artykule skupimy się jedynie na darmowych wtyczkach. Są one dostępne bezpośrednio z panelu WordPress i można je wgrać za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu dodawanie kolejnych funkcjonalności do strony internetowej nie będzie stanowiło kompletnie żadnego problemu i będzie przebiegało bardzo sprawnie. Wystarczy wejść w zakładkę wtyczki i wybrać opcję „Dodaj nową”, aby przenieść się do całej biblioteki dostępnych pluginów.

Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress

Prezentujemy listę najciekawszych wtyczek, którymi warto się zainteresować i których wgranie do systemu może znacząco zwiększać jego funkcjonalność. Najlepsze darmowe wtyczki do WordPress to:

Akismet

Pierwsza z proponowanych wtyczek zostało opracowana przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za rozwój systemu WordPress. Dzięki temu plugin oferuje 100% zgodność z każdą nową wersją systemu CMS. Wtyczka jest kierowana przede wszystkim do posiadaczy blogów, którzy umożliwiają komentowanie wpisów. Odpowiada za ograniczanie spamu w komentarzach i automatyczne ukrywanie treści rozpoznanych jako spam. Analiza odbywa się na podstawie algorytmu, który analizuje setki milionów innych stron i na tej podstawie stara się wykrywać komentarze określane mianem spamu. Wtyczka jest bardzo skuteczna, a przy tym dostępna zupełnie za darmo.

Klasyczny edytor

Kolejna warta uwagi wtyczka to klasyczny edytor, który pojawił się jako dodatek do WordPress stosunkowo niedawno. Jej pojawienie się jest związane z wprowadzeniem edytora blokowego, który nie przekonuje do siebie większości użytkowników. Jeżeli zatem chcesz powrócić do dawnego wyglądu systemu to wtyczka klasyczny edytor to umożliwia. Plugin również jest opracowany przez osoby związane z systemem WordPress i jest w pełni zgodny z najnowszą wersją narzędzia.

Jetpack

Jetpack to wtyczka, której nie może zabraknąć osobom, które posiadają strony na WordPress. Narzędzie zawiera dziesiątki modułów, które znacząco wpływają na funkcjonalności serwisu i pozwalają na znacznie sprawniejsze zarządzanie nim. Dzięki wtyczce można uruchomić automatyczne dzielenie się wpisami w mediach społecznościowych, ochronić stronę przed włamaniem czy przyspieszyć działanie całego serwisu. Warto zatem sięgnąć po to narzędzie i wpłynąć na działanie całego serwisu z jego pomocą.

Contact Form 7

Wskazując najlepsze darmowe wtyczki do WordPress nie wspomnieć o tym pluginie. Contact Form to bardzo popularna wtyczka do WordPress, która pozwala utworzyć formularz kontaktowy w serwisie. Plugin jest szczególnie przydatny dla przedsiębiorstw, które chcą stworzyć możliwość kontaktu dla klientów.

WP Super Cache

Kolejna darmowa wtyczka, która pozwala na przyspieszenie działania całej strony internetowej. Wtyczka odpowiada za cache’owanie podstron i tym samym przyspieszenie ich wczytywania. Plugin jest bardzo łatwy w konfiguracji i wykazuje się wysoką skutecznością działania. Wtyczka jest polecana dla każdego rodzaju strony i jak najbardziej warto się nad nią zastanowić.

Yoast SEO

Ostatnia polecana wtyczka to jedno z najpopularniejszych narzędzi do wspomagania procesu pozycjonowania witryn internetowych. Dzięki wtyczce możliwa jest optymalizacja podstron w zakresie meta title czy meta description. Dodatkowo wtyczka pozwala na lepsze wykorzystanie słów kluczowych. Jest narzędziem, które działa bardzo dobrze i daje gwarancję uzyskania wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów warto zdobyć wiedzę na temat prawidłowej konfiguracji samego pluginu.

Dodaj komentarz