Kurs programowania czy warto – bootcamp, ile kosztuje?

Kurs programowania to bardzo dobry sposób na zdobycie kompetencji z obszaru tworzenia kodu. Najlepsze kursy mogą sprawdzać się świetnie i umożliwiają doskonalenie swoich umiejętności z zakresu programowania. Kursy przeznaczone są dla osób na różnym poziomie wtajemniczenia w programowanie i mogą sprawdzić się naprawdę znakomicie, a zatem postawienie na tego rodzaju produkty jest w stanie dawać świetne efekty i zainteresowanie się takowymi ma jak najbardziej sens. Szczególnie popularne są bootcampy, na których nacisk położony jest na efektywną naukę praktycznego zastosowania konkretnej technologii. Dzięki temu świetnie przygotowują do rozpoczęcia pracy i pozwalają na szybsze wejście do branży IT.

Wysokie tempo przyswajania wiedzy

Bootcampy skupiają się głównie na bardzo wysokim tempie przyswajania wiedzy. W okresie od kilkudziesięciu dni do kilku miesięcy w zależności od trybu nauczania prowadzone są zajęcia, na których przekazywana jest coraz bardziej zaawansowana wiedza. Niektóre z dostępnych kursów stawiają na naukę nawet przez 8 godzin dziennie i są dedykowane głównie dla osób, które pragną szybko się przebranżowić. Należy jednak pamiętać, że oprócz nauki na samym kursie konieczne jest również samodzielne powtarzanie materiału i rozwiązywanie konkretnych zadań. Dzięki temu więcej wiedzy pozostanie w głowie i można będzie jeszcze lepiej zrozumieć jej praktyczne wykorzystanie w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, z którymi należy mierzyć się w przedsiębiorstwach.

Należy uważać na oferty gwarantujące na start bardzo wysokie zarobki

Niektóre z bootcampów są promowane hasłami, które mówią o gwarancji bardzo wysokich zarobków od razu po ukończeniu szkolenia. W większości przypadków są to slogany reklamowe, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Osoby kończące kurs najczęściej są przygotowane do podjęcia stażu lub pracy jako junior developer. W obu tych przypadkach przeciętne wynagrodzenie nie przekracza 5 tysięcy złotych. Dodatkowo samo znalezienie zatrudnienia jedynie po ukończeniu bootcampu nie zawsze jest pewne. W niektórych przypadkach może okazać się, że trzeba będzie poświęcić jeszcze sporo czasu samemu, aby móc starać się o znalezienie zatrudnienia na korzystnych warunkach.

Ile kosztuje bootcamp?

Bardzo powszechnym pytaniem jest również to z jakimi kosztami związany jest bootcamp. Ceny szkoleń są zależne od firm, które odpowiadają za ich organizację, zakresu wiedzy, czasu trwania oraz rodzaju uczonej technologii. Najczęściej jednak stawki zaczynają się od 6-7 tysięcy złotych i dochodzą do poziomu nawet 15 tysięcy złotych. Zawsze zatem skorzystanie z bootcampu jest związane z dość dużą inwestycją. Jeżeli jednak po kursie uda się znaleźć zatrudnienie to zainwestowane środki będą w stanie zwrócić się w bardzo krótkim czasie, a obrana ścieżka zawodowa będzie umożliwiała bardzo szybki awans. Najlepiej samodzielnie określić czego chcemy się nauczyć i porównać ze sobą oferty poszczególnych przedsiębiorstw, które zajmują się organizowaniem tego rodzaju szkoleń.

Czy warto skorzystać z bootcampu?

Bootcamp z całą pewnością pozwala na szybkie wejście do świata IT. Daje możliwość bardzo sprawnego przyswajania wiedzy z obszaru programowania i stanowi wprowadzenie do wielu technologii. Dodatkowo konieczność pojawienia się na zajęciach może dla niektórych osób stanowić dodatkową motywację do tego, aby zdecydować się na tego rodzaju system szkolenia. Warto mieć jednak na uwadze, że sam zakres zdobytej wiedzy zależy w głównej mierze od nas samych. Osoby, które poświęcą czas na samodzielną naukę i rozwiązywanie problemów z pewnością będą zadowolone z tej formy nauki i wyniosą z bootcampu bardzo dużo wiedzy. Będą miały również mniejsze problemy ze znalezieniem zatrudnienia dla siebie. Jeżeli zatem ktoś szuka atrakcyjnego sposobu na wejście do branży IT to skorzystanie z bootcampu może być bardzo dobrym pomysłem i może być opłacalne.

Dodaj komentarz