Jak zarobić na kryptowalutach?

Jak zarobić na kryptowalutach to coraz częściej poruszana kwestia, która budzi spore zainteresowanie. Przede wszystkim zarabianie na kryptowalutach daje możliwość szybkiego pomnożenia posiadanego kapitału. Wzrosty na rynku mogą wynosić nawet kilkaset procent w przeciągu tygodnia. Dlatego też ten sposób zarabiania jest coraz bardziej kuszący dla wielu osób. Należy jednak pamiętać, że wysoka zmienność zwiększa również ryzyko straty kapitału i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Przed przystąpieniem do inwestowania w kryptowaluty warto dokładnie poznać rynek i dostępne metody zarabiania na nim.

Najpopularniejsze kryptowaluty na rynku

Najbardziej rozpoznawalną i cieszącą się największym zainteresowaniem kryptowalutą na rynku jest Bitcoin. Istnieje jednak wiele tzw. altcoinów, które także zdobywają coraz większą popularność i często są wykorzystywane jako ciekawy sposób na inwestowanie posiadanych środków finansowych. Najpopularniejsze altcoiny to przede wszystkim Ethereum, Monero, Litecoin czy Ripple. Za każdą z tych kryptowalut stoi odpowiednia technologia i możliwość wykorzystania jej na różne sposoby. Dlatego też budzą one zainteresowanie i wiele osób postanawia w nie zainwestować. Na rynku istnieje jednak kilkaset innych kryptowalut, a zatem możliwość inwestycyjne są wręcz nieograniczone. Dokładne poznanie dostępnych rozwiązań pozwala czerpać wysokie korzyści finansowe z inwestowania w konkretne rozwiązania i może być znakomitym działaniem dla wszystkich osób.

Kopanie kryptowalut

Pierwsza opcja zarabiania na rynku kryptowalut to ich wydobywanie, a następnie odsprzedaż. Obecnie najpopularniejsze jest kopanie za pomocą kart graficznych o wysokiej wydajności. W tym celu tworzone są nawet specjalne urządzenia składające się z kilkudziesięciu kart, które pozwalają na wydobywanie kryptowalut. Należy jednak pamiętać, że kopanie powinno być dokładnie przekalkulowane. Może bowiem okazać się, że samo zdecydowanie się na wydobywanie krypto nie będzie opłacalne w przypadku zbyt wysokich cen prądu lub innych kosztów.

Handel kryptowalutami na giełdzie

Najpopularniejszy sposób na to jak zarobić na kryptowalutach to obracanie nimi na giełdzie. Na rynku działa wiele giełd kryptowalut, ale najpopularniejsze z nich to Binance i BitBay. Obie giełdy gwarantują rzetelność i zmniejszone jest ryzyko ich upadku. Do handlu warto wybierać takie właśnie podmioty, które zapewnią odpowiednią stabilność i pozwolą na sprawne dokonywanie transakcji.

Istnieją dwie strategie zarabiania na handlu na giełdzie.

Pierwsza dotyczy handlu krótkoterminowego. Polega on na wykorzystaniu niewielkich wahań kursu i zawierania w ciągu dnia nawet kilkudziesięciu transakcji kupna i sprzedaży. Ten sposób inwestowania wymaga ciągłego śledzenia rynku i obserwowania wszystkich ruchów na wykresach.

Druga strategia to inwestowanie długoterminowe. W tym przypadku kupione kryptowaluty są trzymane przez okres nawet kilkumiesięcy, aż do czasu, gdy ich kurs wzrośnie do oczekiwanego poziomu. Strategia ta jest związana z pewnym ryzykiem, gdyż po dużych spadkach czas powrotu na poprzednie poziomy może zająć długi czas, a nawet nie nastąpić nigdy.

Handel kryptowalutami na giełdzie wymaga posiadania dużej wiedzy na temat rynku. Wymaga ciągłego śledzenia wszelkich wydarzeń związanych z kryptowalutami i analizowania wykresów. Przy odrobinie szczęścia i wiedzy pozwala jednak na wygenerowanie sporych zysków.

Arbitraż

Bardziej zaawansowane osoby mogą również zdecydować się na robienie arbitrażu. Ta metoda zarabiania polega na kupowaniu waluty na jednej giełdzie po niższej cenie i odsprzedaży jej na innej giełdzie po wyższej cenie. Mimo swojej pozornej prostoty ta metoda zarabiania wymaga jednak sporej wiedzy i doświadczenia. Przede wszystkim należy policzyć opłacalność transakcji, biorąc pod uwagę koszty jej wykonania oraz czas potrzebny na realizację. Ten rodzaj zarabiania na rynku także wiąże się z pewnym ryzykiem z uwagi na możliwość dojścia do poruszeń na wykresach.

Dodaj komentarz