Adobe XD – projektowanie UX

Adobe XD to oprogramowanie służące do tworzenia makiet aplikacji, stron internetowych i innego rodzaju rozwiązań. Narzędzie pozwala na opracowywanie interfejsów użytkownika i wyglądu poszczególnych interfejsów. Adobe za pomocą oprogramowania staje się konkurentem dla popularnego Sketcha oraz Axure. Osoby zajmujące się designem powinny jak najbardziej przyjrzeć się oferowanemu rozwiązaniu, które może wpasować się w potrzeby i oczekiwania. Może spełnić wymagania klientów i umożliwić jeszcze większy komfort tworzenia interfejsów dla różnego rodzaju aplikacji internetowych.

Bardzo rozbudowane narzędzie do projektowania

Projektowanie interfejsów użytkownika z wykorzystaniem Adobe XD to pewność uzyskania świetnych efektów. Oprogramowanie posiada wręcz nieograniczone możliwości w zakresie projektowania i daje możliwość tworzenia bardzo rozbudowanych i efektownie wyglądających interfejsów. Program oferowany przez Adobe został opracowany z myślą o najbardziej wymagających osobach, które szukają kompletnego oprogramowania, które będzie w pełni dostosowane pod ich wymagania. Osoby szukające wysokiej jakości narzędzia dla siebie będą z pewnością zachwycone możliwościami oferowanymi przez Adobe XD. Oprogramowanie pozwala łączyć procesy projektowania, tworzenia prototypów i definiowania specyfikacji. Oferuje zatem wszystko co niezbędne dla osób pracujących nad interfejsami użytkownika i pragnących opracowywać intuicyjne w obsłudze interfejsy.

Możliwość integracji z pozostałymi narzędziami od Adobe

Program Adobe XD działa w środowisku stworzonym przez Adobe i pozwala na łatwą integrację z pozostałymi programami. Importowanie elementów z np. Adobe Photoshop czy Illustrator nie stanowi żadnego problemu. Wpływa to jeszcze bardziej na możliwości oferowane przez oprogramowanie. Sprawia, że możliwości związane z projektowaniem są praktycznie nieograniczone. Istnieje możliwość samodzielnego tworzenia poszczególnych grafik i elementów, a następnie przenoszenia ich do środowiska Adobe XD. Praca staje się dzięki temu jeszcze przyjemniejsza i pozwala na osiąganie jeszcze lepszych efektów.

Wiele gotowych szablonów i elementów UX

Użytkownicy Adobe XD nie muszą samodzielnie opracowywać wszystkich elementów interfejsu użytkownika. W ramach oprogramowania dostępne są biblioteki zawierające darmowe zestawy interfejsów. Gotowe szablony są opracowywane przez doświadczonych UX designerów i świetnie wpasowują się w obecne trendy. Mogą dzięki temu stanowić duże wsparcie oraz inspirację dla projektantów.

Możliwa praca zespołowa

W przypadku bardziej rozbudowanych projektów konieczne jest połączenie sił kilku osób, aby móc uzyskać zadowalający efekt. Adobe XD w pełni na to pozwala i umożliwia pracę zespołową nad tym samym projektem. Kilka osób może w tym czasie nanosić zmiany na projekt i pracować nad jego poszczególnymi elementami. Dzięki temu proces projektowania może przebiegać zdecydowanie płynniej. Wymiana poszczególnymi elementami interfejsu również przebiega w pełni bezproblemowo i bardzo sprawnie, co przekłada się na lepsze efekty pracy.

Przesiadka ze Sketcha będzie przyjemna

Adobe XD pod pewnymi względami przypomina program Sketch, który jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia rozbudowanych projektów UX. Dlatego też przesiadka na narzędzie od Adobe będzie bardzo komfortowa i szybko uda się przyzwyczaić do nowego interfejsu i wyglądu narzędzia. Natychmiast będzie można zatem przejść do procesu projektowania i pracy nad interfejsami stron internetowych czy aplikacji. Dla jeszcze łatwiejszej migracji dostępnych jest wiele darmowych materiałów wideo, które opisują poszczególne funkcjonalności i wskazują jak osiągnąć konkretny efekt. Dzięki temu nawet początkujący UX designerzy będą w stanie poradzić sobie z wykorzystaniem oprogramowania i korzystaniem z jego funkcjonalności. Rozwiązanie tym samym idealnie wpasuje się w potrzeby i wymagania użytkowników.

Dodaj komentarz